Vánoce na zámku Raduň

05.12.2022

V pátek 2.12. 2022 se žáci 8.A a 8.B zúčastnili krásné exkurze na zámku Raduň. Během prohlídky zámku průvodci představili svátečně vyzdobené reprezentační salony, jídelnu se slavnostně prostřenou vánoční tabulí a nechyběl ani pokoj šlechtických dětí. Díky prohlídce získali žáci vhled do vzniku a vývoje adventních i vánočních tradic, historických úprav vánočních stromů i proměn vánočního obdarovávání. V poslední místnosti prohlídkového okruhu byl připraven vánoční fotokoutek. Všichni mohli zavěsit symbolickou ozdobu na připravený stromeček, abychom dokázali naši přítomnost. Akce pro školy potrvá až do 20. prosince. Zámek byl moc krásně vyzdobený, všichni jsme nasáli vánoční atmosféru, protože svátky se už velmi rychle blíží a moc se na ně těšíme.

PaedDr. Lenka Pitnerová a Ing. Kristýna Szeterlaková