Metodik EVVO

Environmentální výchova - vzdělávací a výchovné cíle

Průřezové téma Environmentální výchova (EV) v základním vzdělávání vychází z komplexního pojímání vztahu člověka k životnímu prostředí, za něž je považováno vše od nejbližšího okolí po biosféru planety. Propojuje tak hlediska přírodovědná, sociální, technicko-ekonomická i estetická. Environmentální výchova se v základním vzdělávání věnuje základním podmínkám života, ekosystémům, vztahu člověka k prostředí a souvislostem lidských aktivit s problémy životního prostředí.
Průřezové téma prolíná většinou předmětů. Koordinátor průřezového tématu spolupracuje s celým pedagogickým sborem.
K základní filozofii školy patří snaha o vytvoření moderního životního stylu založeného na tvůrčí, přátelské atmosféře ve vztazích  mezi školou, studenty, rodiči i okolním prostředí, a na výchově k harmonickému postoji člověka k přírodě, druhým lidem, na prohlubování odpovědnosti ve vztahu  k vlastnímu zdraví, vzdělání a sebezdokonalování.
Chceme dosáhnout rozvoje znalostí, dovedností a návyků žáků v ekologické výchově, vést je k samostatnosti, zodpovědnosti za své jednání a chování ve vztahu k přírodě a k ostatním lidem, vytvářet kladný vztah k prostředí, ve kterém žijeme, účastnit se úprav prostředí školy s ohledem na péči o životní prostředí.
Tyto principy jsou sledovány jak v celém procesu vzdělávání, tak i v řadě celoškolních  a třídních mimovyučovacích aktivit.
Škola využívá při výuce zapojení do řady projektů, které umožňují využít nové formy a metody práce a inovace.

Celoroční tematické úkoly

Konzultace s předsedy předmětových komisí jiných kombinací o možném začlenění EV do jiných předmětů
Účast pedagogů na seminářích s ekologickou tematikou
Spolupráce s občanskými sdruženími zaměřených na oblast EV