Škola v přírodě

01.06.2023
V týdnu od 15. do 19. 5. 2023 se 46 žáků 4. a 5. tříd zúčastnilo školy v přírodě v chatě Liptov na Ostravici. Po bezproblémové cestě nás čekalo ubytování v krásném prostředí Beskyd. Počasí nám bohužel moc nepřálo, bylo chladněji a den a půl v kuse pršelo. Proto jsme maximálně využívali slunečných dnů a trávili je venku. Během našeho pobytu jsme se vydali na vycházku do centra Ostravice do Ráje dřevěných soch a na pěší výlet k přehradě Šanci. Děti si zahrály turnaj ve vybíjené, ukázaly své vědomosti při skupinových pracích a předvedly dovednosti v soutěži Talent Liptov 2023. Za všechny soutěže byli žáci odměněni zajímavými cenami. Dokonce se za námi vydali i příslušníci státní policie, kteří dětem předvedli policejní výbavu. Kromě těchto aktivit se zvládli žáci také pilně učit. I přes to, že si pobyt užili, po týdnu stráveném v přírodě se už skoro všichni těšili domů. Našli by se ale i tací, kteří by si pobyt rádi prodloužili… 😊
 
Mgr. Zuzana Čajková