HNN Hrdličky News v Praze na exkurzi v Karolinu

18.05.2023
Ve čtvrtek 11. 5. 2023 se 11 žáků z 8. A a 9. A zúčastnilo exkurze na Univerzitu Karlovu. Podívali se do prostor historické budovy Karolina, zažili výjimečnou atmosféru slavnostní Velké auly, prošli chodbou a předsálím u kanceláře rektorky. Navštívili televizní a rozhlasovou laboratoř, kde se připravují na svou profesi budoucí novináři. Vyzkoušeli si nahrávat krátkou relaci, zkusili kamery i záludnost čtecího zařízení, děvčata suverénně zasedla v režii. Zařízení v laboratoři mají studenti opravdu profesionálně vybavené.
Dr. Lovaš dal žákům několik cenných rad, jak natáčet podcasty, které redakce HNN Hrdličky News postupně zpracovává. Po skončení exkurze v prostorách Karolina následovala procházka Prahou – žáci prošli zajímavá místa na Starém Městě i na Malé Straně, stihli dojít až k Pražskému hradu. Procházku zakončili v budově Hollaru na Smetanově nábřeží, což je budova Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Tam je čekali studenti žurnalistiky a natočili s nimi krátký rozhovor. Celodenní výlet byl plný dojmů, na které budou všichni žáci určitě vzpomínat. Vážíme si toho, že naše škola spolupracuje s Karlovou univerzitou a podporuje je v motivaci k dalšímu studiu.