Exkurze v TV NOE

10.06.2024
Střižna, režie, studio zvukaře, natáčecí studia, přenosový vůz, sklad techniky a kabeláže a další prostory... to vše jsme navštívili při exkurzi v televizi Noe, která byla založena před 18 lety v Ostravě. Žáci školní redakce HNN Hrdličky News a vybraní deváťáci se v pátek 7. 6. 2024 podívali do prostor této televize. Zaměstnanci televize nás provedli budovou od suterénu až po horní patro. Poslechli jsme si historii budovy, ze které se v suterénu odkrývají původní ostravské hradby. Vysvětlili nám, jaké pořady připravují, co natáčejí živě, co se pouští ze záznamu, jak je to s přenosem a financováním vysílání. Některé zaměstnance jsme viděli přímo při práci a velmi nás těší, že jsme se mohli potkat s ředitelem televize P. Leošem Ryškou, který nás pozval k sobě do kanceláře. Podívat se do zákulisí televize byl velký zážitek.
 
 
 
V Ostravě dne 7. 6. 2024                                                      PaedDr. Lenka Pitnerová, ŠMP