30. 6. 2015 Naše škola se stala oficiálním Cambridge Preparation Centre k anglickým mezinárodním zkouškám

16.11.2018
Již od roku 2008 mají žáci naší školy možnost se připravovat na mezinárodní zkoušky v cizích jazycích. Na začátku to byly jen zkoušky v němčině, od roku 2010 potom také zkoušky anglické. Za dobu fungování této přípravy převážně formou odpoledních kroužků absolvovalo německé i anglické zkoušky několik desítek žáků, kteří tím získali něco navíc k běžným znalostem a dovednostem absolventů základních škol.

Ve školním roce 2014/2015 úspěšně složilo mezinárodní zkoušky rekordních 37 žáků (30 anglické, 7 německé). Díky tomuto vysokému počtu účastnících se a úspěšných žáků získala naše škola v červnu jako jedna z velmi mála v Ostravě oficiální status Cambridge Preparation Centre. Mgr. Renáta Holková