Výsledky základního kola Logické olympiády, kategorie A

16.10.2019
Logická olympiáda je celostátní soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách. Nejsou zde rozhodující naučené znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování. Žáci prvního stupně jsou rozděleni do tří kategorií – A1 pro první ročník, A2 druhý ročník a hlavní kategorie A pro žáky třetích, čtvrtých a pátých tříd. Soutěžící se musí zaregistrovat na stránkách Logické olympiády do 30. září daného roku. V týdnu od 1. do 7. října pak žáci kategorie A řeší v pohodlí domova na svých počítačích jednotlivé úlohy této soutěže. Mladší děti soutěž čeká až koncem měsíce října.
Do letošního ročníku Logické olympiády se registrovalo 25 žáků kategorie A, šest z nich však nestihlo v termínu vyplnit test. Z devatenácti soutěžících se krajským semifinalistou stal jediný žák Filip Maléř (III. B), který bude naši školu reprezentovat v dalším kole 1. listopadu 2019 na Krajském úřadě.
V Ostravě-Porubě 14. 10. 2019
Mgr. Irena Wolkowinská