Šablona 1.II/9 Inovativní vzdělávání žáků v ZŠ

10.01.2024
 V projektu OP JAK jsme se rozhodli zapojit do šablony 1.II/9 Inovativní vzdělávání žáků v ZŠ.
V rámci Inovativního vzdělávání jsme se věnovali především nadaným žákům ve školním klubu Talentik. Naši žáci pracovali na tvorbě 3D modelů pomocí nástroje Tinkercad, které následně tiskli na 3D tiskárně, rozvíjeli svou kreativitu a manuální zručnost při výrobě papírového modelu krychle, která byla po dokončení vystavena ve vestibulu školy.
Na společných schůzkách jsme společně sestavovali a ovládali roboty ze stavebnice Lego Mindstorm, což naše žáky velmi bavilo a přineslo jim nejen zábavu, ale také nové technické dovednosti. V rámci výuky programování jsme se zaměřili na blokové programování, konkrétně se děti učili ovládat irobota.
Jsme velice rádi, za pokrok našich žáků a těšíme se na další kreativní a připravujeme další vzdělávací aktivity v rámci inovativního vzdělávání.