Den svatého Patrika na Hrdličkách

24.03.2023
V pátek 17. 3. 2023 se to u nás na Hrdličkách pěkně zazelenalo, a to hlavně díky svátku svatého Patrika, který se slaví v mnoha zemích na celém světě a připomíná hrdost irského národa i odkaz misionáře Patrika. Protože reálie anglicky mluvících zemí jsou nedílnou součástí výuky jazyka, věnovali jsme se v hodinách angličtiny historii, symbolům i tradicím tohoto svátku. Spousta žáků vyladila své outfity do zelena, připnula si trojlístky, přichystala si tematické pohoštění a žákyně 5. ročníku nás potěšily svými výkresy a výtvory. Všem moc děkujeme za vytvoření příjemné jarní nálady, ke které zelená neodmyslitelně patří.

                                                                                                                                Tým učitelů anglického jazyka