Vyhodnocení soutěže Colourful English

30.01.2023
Ve středu 25. ledna 2023 proběhl třetí ročník anglické soutěže pro žáky třetích tříd Colourful English, které se zúčastnilo osmnáct žáků – ze třídy III. A Bartoňková Rozálie, Běhunčík Adam, Kolarčíková Zora, Konečná Hana, Landiga Petr, Novotná Anežka, Petruščáková Nikol, Vůjtek Filip a Bohošová Nela, Holcová Barbora, Hoňková Nela, Jedličková Marie, Krejčířová Štěpánka, Konečný Sebastian, Luzarová Jana, Mintělová Adéla, Novák Sebastián, Otmarová Dominika zastupující třídu III. B. Soutěžící si vyzkoušeli své znalosti anglického jazyka, kdy postupně plnili sedm úkolů v časovém limitu 45 minut. Cvičení se dotýkala tematických okruhů barvy, čísla, školní potřeby, hračky, jídlo. Soutěžící řadili obrázky podle poslechu, hledali začarovaná slova, spojovali anglické a české výrazy, řešili přesmyčky, vybarvovali podle textu.
Všichni soutěžící prokázali zájem o angličtinu a podali pěkné výkony. Chybovost nebyla tolik o neznalosti, většina chyb byla stejně jako loni způsobena nedostatečným čtením pokynů. Jediným bezchybným cvičením byl poslech – řazení obrázků. Většina dětí zvládla splnit všechny úkoly před vypršením vyměřeného času.
Po sečtení všech bodů jsme mohli určit vítěze. Stala se jím Rozálie Bartoňková (III. A), která získala bodů 41 bodů. Stejného bodového skóre dosáhl také Petr Landiga (III. A), ale se závažnější chybou, čímž získal druhé místo. Třetí příčku obsadil Adam Běhunčík (III. A) se ziskem 40 bodů. Organizátorky vyhodnotily také nejlepší soutěžící ze třídy III. B – Barboru Holcovou (38,5 bodů), Adélu Mintělovou (38) a Štěpánku Krejčířovou (36).
Soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.
                                                                                                                                                                  Mgr. Věra Macáková, Mgr. Irena Wolkowinská