Základní škola, Ostrava-Poruba

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Dotace a veřejné zakázky > Ukončené projektyErasmus+ 2015-2017

Ukončené projektyErasmus+ 2015-2017



Erasmus+ 2015-2017

Mobility pedagogických pracovníků - Job shadowing, Londýn  (3. - 9. 3. 2017) - Stínování pedagogů: 

Zprávy z mobility pedagogických pracovníků:

Zprávy ze zahraničního jazykového pobytu na Maltě (6. - 21. 8. 2016)​

Zpráva ze zahraničního jazykového pobytu v Nice ve Francii:

Erasmus+ 2016 - Projekt Education is the key - vzdělávací mobilita jednotlivců_

  • Výzva ke stažení
  • Přílohy 2, 3, 4 ke stažení
  • Výsledek výběrového řízení ERASMUS+ (vzdělávací mobilita jednotlivců)
  • Zápis výběrového řízení ERASMUS+ (Jazykový kurz Malta, jazykový kurz Francie)

O projektu ERASMUS+

Ve školním roce 2014/15 byl podán projekt s názvem Education is the key v rámci programu Erasmus+ školní vzdělávání ke zlepšení jazykových kompetencí vyučujících při zavádění metody CLIL.

Schvalovací komise programu Erasmus+ pro školní vzdělávání ze dne 14.5. a 21.5. 2015 schválila na základě konečného rozhodnutí ředitelky Domu zahraniční spolupráce (DZS) žádost o grant v klíčové akci 1 ve výši 13 311 EUR. Grant bude čerpán v rozmezí 2 let. Pracovní tým účastníků bude pracovat na přípravě projektu a jeho průběžném plnění. Mgr. Petra Trunkátová, ZŘ

Výsledky výběrového řízení Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 1 - Výzva 2015: ke stažení (PDF)

Projekt "Vzdělanost je klíč k budoucnosti"

Zpráva k projektu Vzdělanost je klíč k budoucnosti financovaného z rozpočtu Statutárního města Ostravy, kód 16/0676.

V rámci realizace projektu Vzdělanost je klíč k budoucnosti se podařilo splnit náš cíl -  efektivně podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti našich žáků. Problematika rozvoje čtenářské gramotnosti zaujímá atributy jako je dovednost čtení a rozvoj návyku využívat čtení jako prostředku komunikace v dalším vzdělávání. Vzhledem k nárůstu informačních technologií je stále těžší udržovat klasické čtení a čtenářství. Rozhodli jsme se tedy vyjít z čtenářských zájmů našich žáků a po průzkumu bylo zakoupeno mnoho zajímavých materiálů -  beletrie, encyklopedie, odborná literatura a časopisy, ale také sedací pytle k vytvoření příjemného čtenářského prostředí ve školní knihovně. 

Součástí bylo také dovybavení naší cizojazyčné knihovničky tituly v anglickém, francouzském a německém jazyce. Všechny knihy byly opatřeny názvem a číslem projektu. Vzhledem k zaměření školy je naším zájmem rozvíjet čtenářské dovednosti našich žáků i v cizích jazycích. Knihy si žáci zcela samozřejmě zapůjčují k domácí četbě a pracuje se s nimi i ve výuce cizích jazyků. V současné době je knihovna k dispozici 453 žákům, 40 pedagogům, je využívána také k odborným setkáváním s rodiči školy, jsou zde pořádány akce pro širokou veřejnost, soutěže, schůzky Rady rodičů SRPŠ. Informace o projektu podpořeném SMO byla zveřejněna na webu školy i se zprávou o projektu. V prostorách školy visí informační panel, kde se propaguje informace o dotační podpoře Statutárního města Ostrava při realizaci projektu Vzdělanost je klíč k budoucnosti.

Od září 2017 došlo k účelnému rozšíření výpůjční doby ve školní knihovně ve dvou časech a žáci byli seznámeni s novou nabídkou čtenářských titulů. Došlo k rozšíření čtenářských příležitostí žáků i pedagogů. Zaznamenali jsme vyšší zájem žáků o domácí četbu. V lednu 2018 začnou fungovat čtyři čtenářské kluby pro žáky I. a II. stupně, které budou probíhat v nově vybavené školní knihovně. Knihovna je přístupna i žákům ŠD, nové knihy byly vybrány na základě doporučení odborníků a dle čtenářského výběru vedoucích Čtenářských klubů.

V listopadu 2017 jsme uspořádali Knižní odpoledne pro rodiče, pedagogy, žáky a širokou veřejnost, kde jsme je informovali o projektu a seznámili je s novým fungováním Školní knihovny, novými tituly, možnostmi výpůjček pro jejich děti a čtenářskými strategiemi. Informace o Knižním odpoledni byla zveřejněna na úřední desce ÚMOb Poruba.  Toto setkání proběhlo na odborné úrovni za podpory reprezentantů nakladatelství Dobrovský, Oxford Bookshop, Knihovny města Ostravy a za účasti mladého ostravského spisovatele Marka Skřipskéno.

Věříme, že do nepřímých vlivů školního prostředí na čtenářskou gramotnost žáka zcela jistě patří celková koncepce a atmosféra školy a přímé vyučovací aktivity ve třídách směřující k rozvoji čtenářské gramotnosti. V této koncepci chceme i nadále pokračovat a díky podpoře Statutárního města Ostravy se nám podařilo začít naši koncepci naplňovat.

Modernizace učeben

Modernizace vybavení ZŠ na území MOb Poruba

Modernizace přírodovědných a technických učeben základních škol na území MOb Poruba.

Registrační číslo: CZ.1.10/2.1.00/30.01668.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 2007-2013.

Na Základní škole A. Hrdličky 1638, jejímž zřizovatelem je městský obvod Poruba, byl úspěšně zrealizován projekt „Modernizace přírodovědných a technických učeben základních škol na území MOb Poruba“. Škola na základě dotace z projektu využívá odbornou učebnu pro výuku přírodovědných předmětů, která byla vybavena dle potřeb novým nábytkem, moderními výukovými pomůckami, výpočetní a prezentační technikou. Součástí modernizace učeben byly také nezbytné stavební úpravy.

Díky tomuto projektu mají žáci i pedagogové k dispozici nově a moderně vybavenou učebnu, která umožňuje realizovat základní vzdělání tak, aby odpovídalo současné úrovni technického vývoje a využívat moderní výukové metody dle aktuálních trendů.

EU peníze školám - šablony 1

Naše škola je aktivně zapojená do projektu EU peníze školám.

Modernizace vybavení ZŠ na území MOb Poruba

Modernizace vybavení ZŠ na území MOb Poruba

Modernizace vybavení ZŠ na území MOb Poruba – počítačové učebny + odborné učebny a kmenové třídy.

Registrační číslo: CZ.1.10/2.1.00/08.00764.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013.

Ve dvanácti základních školách, jejichž zřizovatelem je městský obvod Poruba, byl úspěšně zrealizován projekt „Modernizace vybavení ZŠ na území MOb Poruba – počítačové učebny + odborné učebny a kmenové třídy“. V porubských základních školách tak vzniklo celkem 27 multimediálních učeben, 10 počítačových učeben a jedna jazyková laboratoř.

Díky tomuto projektu mají žáci i pedagogové k dispozici nové a moderně vybavené učebny, které umožňují realizovat základní vzdělání tak, aby odpovídalo současné úrovni technického vývoje a umožňovaly využívat moderní výukové metody dle aktuálních trendů.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, název projektu Škola širokých možností  - výsledek výzvy k podávání nabídek (PDF)

Naše škola získala v rámci tohoto projektu  novou počítačovou učebnu pro 1. stupeň vybavenou 16 počítači, interaktivní tabulí s ozvučením a novým nábytkem. Učebna je připojena ke školní síti a internetu.

Dále byly v rámci projektu vybudovány učebny pro výuku anglického a německého jazyka. Obě nové jazykové multimediální učebny jsou vybaveny počítačem, interaktivní tabulí s dataprojektorem a ozvučením a jsou připojeny ke školní síti a k internetu.

Virtuální prohlídka učebny na stránkách MOb Poruba.

EU peníze školám - výzva 56

Výsledky výběrového řízení na veřejnou zakázku "Jazykové pobyty v zahraničí 2015"