Výsledky základního kola Logické olympiády, kategorie A

11.10.2021

Logická olympiáda je celostátní soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách. Soutěžícím nestačí pouze naučené znalosti, rozhoduje schopnost samostatného logického uvažování. Žáci prvního stupně jsou rozděleni do tří kategorií – A1 pro první ročník, A2 druhý ročník a hlavní kategorie A pro žáky třetích, čtvrtých a pátých tříd. Soutěžící se musí zaregistrovat na stránkách Logické olympiády do 30. září daného roku. V týdnu od 1. do 7. října pak žáci kategorie A řeší v pohodlí domova na svých počítačích jednotlivé úlohy této soutěže. Mladší děti soutěž čeká 22. – 28. října. 

Do letošního ročníku Logické olympiády se registrovalo 30 žáků kategorie A, dva však nestihli v termínu vyplnit test. 16 soutěžících bylo mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola. Šest žáků si nepřálo uveřejnit své umístění. Nejúspěšnějším řešitelem naší školy se stal Filip Maléř (V. B), který by měl naši školu reprezentovat v krajském kole dne 5. listopadu 2021 na Krajském úřadu. Na druhém místě je Ester Kolarčíková (V. B) a třetí příčku obsadila Hana Marková (V. B).  

Děkuji žákům za snahu a aktivitu. 

V Ostravě-Porubě 11. 10. 2021 

Mgr. Irena Wolkowinská