Výsledky základního kola Logické olympiády, kategorie A

19.10.2020

Logická olympiáda je celostátní soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách. Nejsou zde rozhodující naučené znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování. Žáci prvního stupně jsou rozděleni do tří kategorií – A1 pro první ročník, A2 druhý ročník a hlavní kategorie A pro žáky třetích, čtvrtých a pátých tříd. Soutěžící se musí zaregistrovat na stránkách Logické olympiády do 30. září daného roku. V týdnu od 1. do 7. října pak žáci kategorie A řeší v pohodlí domova na svých počítačích jednotlivé úlohy této soutěže. Mladší děti soutěž čeká až koncem měsíce října. 

Do letošního ročníku Logické olympiády se registrovalo 31 žáků kategorie A, čtyři z nich však nestihli v termínu vyplnit test. Pět žáků si nepřálo uveřejnit své umístění. Nejúspěšnější řešitelkou naší školy se stala Terezie Vysloužilová (V. B), na druhém místě je Filip Maléř (IV. B) a třetí příčku obsadil Marek Výtisk (V. B). Nikdo nepostoupil do semifinále. 

Děkuji žákům za snahu a aktivitu. 

Irena Wolkowinská