Výsledky školního kola Astronomické olympiády

FOTO ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA je první fyzikální soutěží v tomto školním roce.
Dne 7. 11. 2019 soutěžili zájemci ze 6. a 7. ročníku a 6. 11. 2019 pak zájemci z 8. a 9. ročníku ve školním kole Astronomické olympiády. Soutěžící se snažili využít (k vyplnění připravených podkladů) všech pomůcek, které si pro tuto chvíli připravili a přinesli. Rovněž mohli využít notebooky z učebny fyziky a školní encyklopedie ze školní knihovny.
Školního kola se zúčastnilo celkem 55 žáků (27 žáků v kategorii G-H, 28 žáků v kategorii E-F).
Výherci v této soutěži jsou již známí:
v kategorii G-H
1. místo -    Pavel Harazim 7. B
2. místo -    Sebastian Michalík 7. C
3. místo -    Natálie Katrin Tschaba 7. A
                   Dominik Bratek 6. A
v kategorii E-F
1. – 2. místo –       Boris Starsiak a Kamil Szott 8. A
3. místo –   Jáchym Kurtin 9. A

Pro mne je však vítězem každý ze zúčastněných žáků, protože se nezalekli ASTRONOMIE a s plným nasazením řešili zadané nelehké úkoly tak dobře, že 39 soutěžících postoupilo do druhého – krajského kola. Pokud uspějí i tam, zúčastní se kola posledního – celostátního.
Všichni žáci, kteří získali minimálně 20 bodů, postupují do II., KRAJSKÉHO (KORESPONDENČNÍHO) kola Astronomické olympiády.                                                                  Mgr. Marie Zaťková