Výsledky projektu Čteme evropské pohádky

08.02.2019
V rámci Evropského dne jazyků 26. 9. proběhl na prvním stupni naší školy projekt „Čteme evropské pohádky“, ve které žáci ve skupinkách plnili úkoly k jednotlivým pohádkám. V průběhu měsíce října jsme se měli se všemi příběhy postupně seznámit a každá třída bodovala vyrobené plakáty podle zadaných kritérií. Čtení a hodnocení se nám protáhlo na celé pololetí, ale nyní již máme k dispozici vítězné plakáty.
Nejvíce bodů (76) získal plakát k pohádce O Kojatovi, jehož autory byli Zuzana Dombrovská, Deniel González, Nela Kovalská, Matěj Konšel, David Ščupal, Marie Sabolová, Julie Šimková a Fany Sekaninová.
Druhé místo se 73 body získala pohádka 
Polední vítr autorů Anna Rusková, Filip Němec, Gabka Schwarzová, Šimon Wloch, Karin Pustelníková, Tereza Maléřová, Marek Mičaník a Vanesa Nechalová.
Třetím nejlepším plakátem se 72 body bylo ztvárnění pohádky Sedmikráska, na kterém pracovali Veronika Poslušná, David Běhunčík, Valentýna Skokanová, Markéta Zelinková, Klára Strakošová, Adéla Hudcová, Martin Ptáček, Jan Vůjtek a Adéla Sabelová.
Vítězům gratulujeme. Mgr. Irena Wolkowinská, Mgr. Věra Macáková