Výsledky okresního kola Pythagoriády

28.05.2019
V úterý 28. 5. 2019 se na Gymnáziu Olgy Havlové konalo okresní kolo Pythagoriády. Naši školu reprezentovali úspěšní řešitelé školního kola kategorie Z5, Z6, Z7 a Z8.
V kategorii Z5 (žáci 5. ročníku) dvě zástupkyně – Terezu Maléřovou (V. A) a Marii Sabolovou (V. B). Božena Lednická (V. B) před soutěží onemocněla, proto se nemohla zúčastnit.
Děvčata zabodovala – Tereza Maléřová získala 12 bodů, což bylo třetí nejlepší skóre, Marie Sabolová se ziskem 14 bodů vybojovala 1. místo, společně s dalšími dvěma soutěžícími. Maruška by se měla zúčastnit Slavnostního ocenění vítězů Pythagoriády 14. 6. 2019 v sále DDM v Ostravě-Porubě, ul. Marie Majerové.

Z 2. stupně naší školy postoupilo letos do okresního kola  6 žáků.
Řešiteli se stali Petr Němec (8. A), Karolína Končeková a Matyáš Fiedor (7. A), Matěj Kučera (6. A) a Sebastián Michalík (6. B). Tito žáci sice nejsou úspěšnými řešiteli, přesto velmi oceňujeme snahu a chuť reprezentovat školu v matematické soutěži a jejich postup do okresního kola, kde se již řeší náročnější matematické úlohy.
 Úspěšným řešitelem se stal Ondřej Kučera (8. A), který se umístil na 12. místě ze 103 soutěžících a opět potvrdil své skvělé matematické schopnosti.
 
Všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu a věříme, že své logické a matematické myšlení budou i nadále rozvíjet. I. Wolkowinská, J. Chmelařová