Vyhodnocení soutěže Colourful English

29.01.2020
FOTO Ve středu 22. ledna 2020 proběhl první ročník nové anglické soutěže pro žáky třetích tříd Colourful English. Přihlásilo se jedenáct žáků, jedna dívka onemocněla a jeden chlapec se nedostavil. Termín soutěže se kryl s výjezdovým lyžařským kurzem, tudíž jsme přišli o další možné soutěžící.  Konečných devět dobrovolníků – Karolína Synovcová, Bára Tomisová (III. A), Oliver Färber, Sára Färberová, Filip Šmerda, Ela Mojžíšová, Karolína Smetanová, Ondřej Vích a Lukáš Beran (III. B) – si vyzkoušelo své znalosti z anglického jazyka. Postupně žáci plnili osm úkolů, na které měli 45 minut. Všechna cvičení se dotýkala barev. Hledali slova, spojovali, řešili přesmyčky, pracovali s otázkami a odpověďmi, doplňovali text.
Všichni soutěžící prokázali zájem o angličtinu, podali pěkné výkony. Chybovost nebyla tolik o angličtině, většina chyb byla způsobena nedostatečným čtením pokynů a zbrklostí.
Po sečtení všech bodů jsme mohli určit vítěze. Stal se jím Ondra Vích, který získal 59 bodů. O druhé a třetí místo musely ještě dvě dívky zabojovat, protože obě dosáhly 57 bodů. Rychleji správné řešení dodala Ela Mojžíšová, třetí místo obsadila Sára Färberová. Mgr. Věra Macáková, Mgr. Irena Wolkowinská