Vítání jara – vyrábění formou workshopu : celodružinová akce

27.04.2022
Ve čtvrtek 14. 4. 2022 se na naší škole uskutečnila celodružinová akce Vítání jara, která se  konala v každém oddělení individuálně.  V první části jsme si s dětmi vyprávěli o jaru. Kdy je první jarní den, jaké měsíce patří do jarního období, co se na jaře děje a jaký svátek se tradičně slaví.
Připomněli jsme si symboly Velikonoc a jejich význam. V druhé části jsme vyráběli a malovali Velikonoční vajíčka, zápichy, přání, zajíčky, malování na sklo, apod.  Každá paní vychovatelka si vedla svoji připravenou tvořivost s dětmi sama.
Děti se velmi snažily, protože se jim připravené výrobky líbily a těšily se, že si své výtvory vezmou domů a vyzdobí si Velikonočně svůj pokoj, nebo chtěly udělat někomu z rodiny radost dárečkem. Nechyběla ani bohatá výzdoba obrázků ve třídách a nástěnkách.
Akce byla velmi zábavná a poučná, děti to moc bavilo. Budeme se opět těšit na další zajímavou akci.
 Markéta Gelnarová        

Foto    ZDE