Vesmír – práce s encyklopedií + mobilní planetárium

08.02.2023
Ve čtvrtek dne 12. 1. 2023 se na naší škole uskutečnila celodružinová akce nazvaná Vesmír, práce s encyklopedií, která se konala v každém oddělení individuálně. V první části jsme se učili, jak pracovat s encyklopedií a vyprávěli si o Vesmíru, sluneční soustavě, jejich planetách a hvězdách.
V druhé části jsme vyráběli a malovali planety, celou sluneční soustavu, děti měly připraveny i různé vesmírné omalovánky apod.  Každá paní vychovatelka si vedla svoji připravenou tvořivost s dětmi sama. Děti se velmi snažily, protože se jim připravené výrobky líbily a těšily se, že si kousek vesmíru vezmou domů a vyzdobí si svůj pokoj. Nechyběla ani bohatá výzdoba obrázků ve třídách a nástěnkách společné chodby.

Mobilní planetárium nás přijelo navštívit do naší tělocvičny.
Je to vlastně digitální planetárium s nafukovací kupolí, do které jsme vstoupili, a obklopil nás celý vesmír. Viděli jsme prohlídku noční oblohy, animovanou pohádku o sluneční soustavě a návštěvě jednotlivých planet promítané nad našimi hlavami.
Obě akce byly velmi zábavné a poučné, děti to moc bavilo. Budeme se opět těšit na další zajímavou akci.

Markéta Gelnarová