Veselé zoubky

Preventivní program Veselé zoubky

20. března se v prvních třídách uskutečnila projektová výuka Veselé zoubky. Její realizace byla podpořena preventivním programem Veselé zoubky 2019 dm drogerie markt s.r.o. Třídní učitelky Mgr. Libuše Skapová, Mgr. Jana Tichopádová a Mgr. Dana Vápeníčková si připravily pro děti úkoly, pracovní listy a soutěžní otázky. Nejdříve všechny děti zhlédly příběh s Hurvínkem, který ukazoval, jak se starat o své zoubky. Poté se promítal interaktivní výukový program společnosti dm drogerie a na jeho základě děti odpovídaly na připravené otázky. Následně děti pracovaly ve svých třídách ve skupinách. Vytvořily motivační zoubkový plakát, vyrobily si čelenku s usměvavým zoubkem, ale hlavně se všechny děti zábavnou formou dozvěděly, jak se správně čistí zuby, jaké potraviny jsou škodlivé, protože mají vliv na vznik zubního kazu apod. Děti byly z preventivního programu Veselé zoubky nadšené, doufáme, že nejen proto, že se chvíli nemusely učit číst a počítat…a že už pochopily, jak si často a správně mají čistit své zoubky, a také že k tomu pomohl trochu strašidelný obrázek zubního kazu lebedícím si na zoubcích v ústech...