Studentská vědecká konference na Wichterlově gymnáziu

05.03.2020
Ve středu 4. 3. 2020 se tři žáci třídy 9.A Matěj Farny, Vanesa Nechalová a Jáchym Kurtin zúčastnili Studentské vědecké konference na Wichterlově gymnáziu. Jedná se o již tradiční soutěž v anglických prezentacích, na které se setkávají žáci ostravských základních škol a gymnázií.

Letošního ročníku se zúčastnilo 22 jednotlivců nebo dvojic, kteří prezentovali témata jako „jak ovládat letadla“, „japonština“, „černé díry“ nebo „české trolejbusy v USA“.

V obrovské konkurenci si naši žáci nevedli špatně. Matěj Farny se se svou prezentací o japonské mytologii probojoval do finále šesti prezentací, a také Jáchym Kurtin a Vanesa Nechalová sklidili pochvalné ohlasy na svou prezentaci o jaderné katastrofě v Černobylu.

Všichni zúčastnění žáci si zaslouží velkou pochvalu za poctivou přípravu a předvedené výkony.
Renáta Holková