Školní kolo Olympiády v jazyce německém

25.01.2019
V pátek 25. 1. 2019 proběhlo školní kolo Olympiády v jazyce německém, kterého se zúčastnilo 19 žáků tříd 7.A a 8.A.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

V kategorii žáků 7. tříd se soutěže zúčastnilo 9 žáků třídy 7.A. Soutěžící konverzovali o pěti tématech a všichni byli dobře připravení, výkony žáků na 1. a 2. místě byly skvělé. Zaslouží si velkou pochvalu za to, co už se v němčině za rok a půl naučili.

1. místo:             Michal Nechala
2. místo:             Kamil Szott
3. místo:             Matyáš Fiedor, Matyáš Závodný, Tereza Pavelková

Dále se zúčastnili: Tomáš Cívela, Natálie Španihelová, Nikita Karstenová a Filip Górka.

V kategorii žáků 8. tříd se soutěže zúčastnilo 10 žáků třídy 8.A, kteří konverzovali o devíti tématech. V této kategorii měla soutěž velmi vysokou úroveň, žáci byli nejen vzorně připraveni, ale také schopni bez problémů popisovat situační obrázky a reagovat na otázky poroty. Vítězka této kategorie potom podala zcela mimořádný výkon.

1. místo:            Vanesa Nechalová
2. místo:            Amélie Jursová, Sofie Krestová, Petr Němec
3.místo:             Františka Sekaninová, Helena Rieglová, Radim Václavík

Dále se zúčastnili: Radim Bobáček, Julie Šimková a Václav Dluhoš.

Michal Nechala a Vanesa Nechalová postoupili do okresního kola, které se uskuteční
15. 2. 2019.

Všem žákům, kteří se Olympiády v německém jazyce zúčastnili, děkujeme. Zaslouží si velkou pochvalu za důkladnou přípravu i za předvedené výkony!

Mgr. Renáta Holková