Roboti v běžném životě

02.12.2019
FOTO Dne 25. 11. se třída 8. A zúčastnila jedinečné výukové a vzdělávací akce Roboti v běžném životě, která byla naplánována jako spolupráce s žáky jiné školy. Na ZŠ a MŠ ve Svinově nás očekávali žáci 8. ročníku, kteří byli připraveni vysvětlit svým novým spolužákům práci s roboty – od sestavení až po naprogramování a také vysvětlit práci se zajímavým ozobotem.
Paní učitelka Mgr. Marie Farkasová celou práci se svými žáky připravila do detailů, tak spolupráce a tvorba mohla začít. Po vytvoření čtyřčlenných skupin a vysvětlení podstaty práce žáci začali tvořit ze stavebnice Lego Wedo vlastní vozidlo, které se po naprogramování stalo vozidlem závodním. Na závěr práce si každá skupina vyzkoušela účinnost své spolupráce a srovnala si výsledek své pečlivé činnosti se spolužáky v rámci konečného závodu, kterým se prokázalo, jak šikovně a zodpovědně k práci přistoupili.
Žáci si vyzkoušeli také jiné programování na malinkém ozobotkovi, který byl docela oříškem pro ovládání.
Žáci se naučili intuitivně zvládnout základy algoritmizace a postupně zjistili, jak roboty ovládat, rozšířili si znalosti v oblasti robotiky a uvědomili si, co vlastně robot je a jakým způsobem funguje. Ale taky si vyzkoušeli zajímavou týmovou práci!
Paní učitelce Farkasové a žákům 8. ročníku patří velké poděkování za perfektně připravenou akci a přátelské setkání v rámci zajímavé spolupráce. Mgr. Marie Zaťková