Projekt Děti dětem

06.12.2020
Pomáháme našim mladším kamarádům  aneb projekt Děti dětem jinak
V minulých letech připravovali žáci ZŠ A. Hrdličky v předvánočním čase pro předškoláčky MŠ Skupy, MŠ Větrná a MŠ Dětská v Ostravě-Porubě předvánoční programy plné písniček, říkanek, divadelních vystoupení nejen v anglickém jazyce. Tyto tradiční programy probíhaly v minulých deseti letech v rámci projektu Děti dětem a děti se na jejich přípravu vždy těšily.  Situace se však změnila a náš projekt nemohl být stejným způsobem realizován.
 Současná situace nám neumožňuje ve školách zpívat, připravovat  společně představení a přenášet své znalosti anglického jazyka našim nejmenším. Na ZŠ A. Hrdličky jsme přemýšleli, jak splnit alespoň část našeho společného projektu a napadlo nás, že bychom mohli připravit názorné anglické pomůcky do našich partnerských MŠ v projektu. Pustili jsme se do tvorby nástěnných tabulí a obrázkových karet, které mohou vyučujícím AJ ve školkách pomoci začít s výukou anglického jazyka. Děti vybraly básničky, písničky, říkanky, které se v minulosti samy učily a vytvořily společně s učiteli pro školky soubor toho, co měly jako malé děti samy rády.
Věříme, že se bude snažení našich dětí ve školkách líbit a vyučující AJ je využijí při výuce prvních kroků anglického jazyka u nejmenších angličtinářů. Ukázalo se, že naši žáci jsou schopni i v této náročné době myslet na druhé a zapojit se do tvorby něčeho, co má smysl.  

Galerie: 

/data/ckeditor/file/Projekt Děti dětem4.jpg
/data/ckeditor/file/Projekt Děti dětem3.jpg
/data/ckeditor/file/Projekt Děti dětem2.jpg
/data/ckeditor/file/Projekt Děti dětem5.jpg