Pretesty mezinárodních německých zkoušek Fit in Deutsch 2

26.11.2019
V pátek 15. 11. 2019 se němčináři třídy 9.A zúčastnili pretestů německých zkoušek Fit in Deutsch 2 (A2), které organizoval pan Černý na Jazykové škole Hello. Pretestů se účastnilo všech jedenáct žáků skupiny, kteří si vyzkoušeli celou písemnou část zkoušky – čtení, poslech a psaní.

Přestože žáci nebyli na pretesty nikterak cíleně připravováni, výsledky jsou až překvapivě dobré – všech jedenáct žáků by u zkoušky uspělo, z toho tři žáci by dokonce získali nejlepší zámku s celkovým výsledkem přes 90 % a další tři žáci by získali druhou nejlepší známku s výsledkem přes 80 %.

Výsledky pretestů tedy potvrzují celkově vysokou úroveň německých znalostí žáků v této skupině, která není na základních školách běžná. Skutečné zkoušky Fit in Deutsch 2 se budou konat v březnu a část žáků této skupiny se jich jistě zúčastní.
 
Mgr. Renáta Holková