Překladatelský Tygr[id] 2021

02.12.2021
Dne 11.10. 2021 se naše žákyně Kateřina Kurovská (VIII.A) a Kateřina Fildánová spolu s Rianou Václavíkovou (IX.A) zúčastnily překladatelské soutěže Jazykového gymnázia Pavla Tigrida s názvem Překladatelský Tygr[id] 2021, kterou škola pořádá již od roku 2017. Tématem letošního ročníku bylo třicáté výročí existence gymnázia. Účastníci měli za úkol přeložit autentický dobový text z češtiny do angličtiny; na práci měli 120 minut. 
 
     Členové sekce anglického jazyka hodnotili schopnost hbitého a kvalitního překladu. Výsledky byly slavnostně oznámeny při příležitosti Dne otevřených dveří 13. listopadu 2021 a Sekce anglického jazyka se rozhodla udělit 2 našim žákyním Kateřině Kurovské a Kateřině Fildánové Čestná uznání za mimořádně zdařilý překladatelský výkon mimo klasické soutěžní kategorie. Oběma dívkám blahopřejeme ke skvělému výkonu a přejeme mnoho dalších úspěchů při studiu
nejen anglického jazyka.
 
 
 
 
                                                                                            Mgr. Petra Trunkátová