Opavská soutěž vtipné němčiny

27.03.2020
V lednu a únoru 2020 se žáci naší školy poprvé zapojili do každoročně vyhlašované Opavské soutěže vtipné němčiny, ve které jde o to, ke kresleným vtipům dopsat vtipné německé popisky či repliky.
 
Původně mělo vyhlášení soutěže probíhat tak, že tři nejlepší žáci dostanou věcné ceny a pojedou na několikadenní pobyt do Prahy na setkání v německými žáky. Vzhledem k situaci komise ale toto nakonec prozatím odložila a z 83 došlých příspěvků vyhlásila 10 nejlepších vtipů, mezi kterými jsou i tři vtipy zaslané žáky naší školy. Konkrétně byly oceněny dva vtipy Michala Nechaly a jeden vtip Filipa Górky, žáků třídy 8.A.
 
Oběma žákům gratulujeme! Poděkování patří ale i dalším žákům tříd 8.A a 7.A, kteří se do soutěže zapojili, přestože jejich příspěvky nebyly vybrány mezi nejlepší.
 
 Mgr. Renáta Holková