Okresní kolo soutěže v německém jazyce

17.03.2023
Ve čtvrtek 2. března 2023 se ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici konalo okresní kolo soutěže v německém jazyce. Naše škola vyslala také svého zástupce do tohoto kola. Soutěžilo se v různých disciplínách, ve kterých soutěžící museli prokázat své znalosti v jazykových a komunikačních dovednostech. Své vědomosti prokazovali v porozumění slyšenému textu, gramatickém testu, popisu obrázků, vypravování na vylosované téma a pohotové reakci na otázky zvídavých porotců.
Naši školu v kategorii II.A, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, zastupovala Nela Kovalská, žákyně 8.A. Všechny disciplíny zvládla výborně a obsadila tak skvělé 1. místo! Tím si zajistila i postup do krajského kola. Za to jí gratulujeme a do dalšího kola přejeme hodně úspěchů.
                                                                                                                                          Mgr. Hana Holušová a učitelé německého jazyka