Mikulášská laťka 2018

11.12.2018
V pátek 7. 12. 2018 se na ZŠ B. Dvorského uskutečnil již 12. ročník soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka.

Naši školu reprezentovalo  9 žáků z 2. stupně, a to jak v chlapeckých tak dívčích kategoriích. Letošní a zároveň historicky nejúspěšnější skok letos předvedl „zlatý“ Jaromír Ožana, který výkonem 172 cm překonal  sedm let starý rekord tohoto tradičního meetingu. 

Velmi dobře si ovšem vedli i další naši žáci. Jáchym Kurtin se svým osobním rekordem 165 cm obsadil 4. příčku a Magdaléna Langová skončila  na krásném 7. místě překonáním laťky ve výši 130 cm.  Na sedmé místo se stejným výkonem dosáhl Marek Konvičný v kategorii mladších chlapců.

Také naši nováčci si nevedli vůbec špatně. Technicky zvládnutými skoky předvedli svá maxima a od předních příček je dělil jen větší počet nezdařených pokusů.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy, podporu svých spolužáků a podaný výkon, kterým si v nemalé konkurenci sportovně zaměřených škol a žáků z atletických klubů určitě neudělali ostudu.

Na závěr bych rád poděkoval p. uč. Klosovi za pečlivou a obětavou přípravu našich skokanů a skokanek. p.uč. Škapa