Mezinárodní německé zkoušky 2020

27.03.2020
V sobotu 7. 3. 2020 skládalo 9 žáků naší základní školy mezinárodní německé zkoušky na úrovních A1, A2 a B1. Tyto zkoušky jsou každoročně pořádány Goethovým institutem a testují znalosti žáků v německém jazyce na úrovni začátečníků a středně pokročilých – čtení, poslech, psaní a konverzaci.
 
Pět žáků tříd 8.A a 9.A skládalo zkoušku Fit in Deutsch 1 (úroveň A1), a to Michal Nechala, Matyáš Fiedor, Matyáš Závodný, Tomáš Cívela (8.A) a Radim Bobáček (9.A). Všichni chlapci byli velmi úspěšní a získali nejlepší hodnocení.
 
Tři žáci třídy 9.A skládali zkoušku Fit in Deutsch 2 (úroveň A2), a to Amélie Jursová, Sofie Krestová a Petr Němec. Všichni žáci byli velmi šikovní a dva z nich získali dokonce nejlepší hodnocení, což je vynikající úspěch.
 
Vanesa Nechalová ze třídy 9.A skládala zkoušku Zertifikat B1 (úroveň B1), což je certifikát na maturitní úrovni. Znalosti potřebné pro složení této zkoušky přesahují ve všech ohledech učivo základní školy. Vanesa zkoušku složila s následující úspěšností: 97 % ve čtení, 97 % v poslechu, 99 % v psaní a 100 % v mluvení. Toto je zcela mimořádný výkon, za kterým stojí stovky hodin tvrdé individuální přípravy a za který si Vanesa zaslouží hluboké uznání.
 
Všichni žáci si ale zaslouží velkou pochvalu nejen za vzornou reprezentaci školy, ale také za náročnou přípravu na zkoušky, bez které by jejich úspěšné zvládnutí nebylo možné.
 
Mgr. Renáta Holková