LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ – HRUBÁ VODA 2023

24.01.2023
V termínu 9. - 13. ledna se konal lyžařský výcvikový kurz 7. tříd doplněný o 6 zájemců z osmého ročníku. Letošní kurz proběhl ve Ski resortu Hrubá Voda a zúčastnilo se jej 32 žáků.

Přes ne příliš dobré sněhové podmínky, které začátkem ledna panovaly ve většině lyžařských oblastí, se provozovatelům tohoto ski areálu podařilo udržet sníh aspoň v dolní polovině sjezdovky, která byla pro naučení a zdokonalení lyžařských dovedností našich žáků naprosto dostačující. Počasí nám také přálo, déšť nás provázel pouze na cestě autobusem. Ubytování i strava v místním hotelu Hluboký dvůr se dle reakcí našich žáků při hodnocení kurzu taky setkalo s pozitivním ohlasem.

Za pět dní toho žáci zvládli opravdu mnoho, o čemž svědčí účast všech lyžařů a snowboardistů ve čtvrtečním závodě ve slalomu, který všichni zdárně dokončili.

Odměnou za pětidenní snahu a pokrok ve výuce lyžařského sportu jim byly medaile, památeční diplomy a drobné ceny, které věnovalo SRPŠ.
Instruktoři z lyžařské školy Ice Peak měli, jako každý rok, program výborně připravený a zorganizovaný, za což jim patří velký dík, stejně jako paní zdravotnici a vyučujícím, kteří žáky každý den na svah doprovázeli a byli jim po celou dobu výcviku nápomocni. 
                                                                         
                                                                                                                                                                  Za kabinet TV p. uč. Škapa a p. uč. Klos