Kvízové dopoledne k Evropskému dni jazyků

27.09.2023
Den 26. září je vždy dnem oslav Evropského dne jazyků a ani letošní rok tomu nebylo na ZŠ A. Hrdličky jinak. Žáci 2. stupně se svými učiteli cizích jazyků a třídními učiteli připravili kvízové dopoledne plné hádanek, interaktivních úkolů, doplňovaček, zajímavých textů, zkrátka všeho, co souvisí s evropskými zeměmi, s jazyky, s geografií, se sporty, s typickými jídly nebo zvyklostmi. V letošním roce jsme se úkoly rozhodli rozšířit i o jiné země a jazyky a o to bylo týmové soutěžení zajímavější. Týmy jednotlivých tříd plnily všechny připravené úkoly a aktivity, během celého dopoledne se žáci naučili mnoha novým věcem, dozvěděli se spoustu zajímavostí, ale také si vyzkoušeli, jak se jim daří vzájemná spolupráce. Ve vestibulu školy pak proběhlo hodnocení nejúspěšnějšího týmu i třídy, která svou třídu v tento den nejlépe vyzdobila a připravila. Žáci i učitelé si tento den moc užili a smysluplně oslavili Evropský den jazyků. 😊