Kurz tvoření – Vkládaná přání

27.09.2023
Na naší škole budou opět probíhat setkání maminek při společném tvoření. Kurzy jsou určeny pro maminky a veřejnost. První tvoření letošního školního roku proběhlo v pátek 22.9.  I když bylo venku krásně teplo, tak jsme se naladili na vánoční téma. Uběhne pár týdnů a bude adventní doba, proto jsou všechny podzimní kurzy postupnou přípravou na vánoční svátky, aby maminky mohly s předstihem tvořit a připravovat si přání, novoročenky, visačky a dekorace pro své blízké.
Cílem zářijového kurzu bylo naučit se techniku 2D, kdy se zvolený motiv vyřezává ze dvou barev a pak se vkládá do sebe. Vznikne tak jemné přáníčko, které se dobře posílá v obálce, protože je ploché. Každého obdarovaného potěší krásný ruční výtvor. K výrobě jsme používaly kovové matrice, stromečky a svícny, řezací stroj Big shot, třpytivé a grafické papíry.
Další společné tvoření proběhne v říjnu, kdy si pohrajeme s razítky a vytvoříme legrační novoročenky pro přátele. Kurzy probíhají jednou měsíčně, vždy v pátek. Pokud některou z maminek zaujme naše tvoření, napište na mail: Lenka.Pitnerova@zshrdlicky.cz nebo se přijďte zeptat osobně v den konzultací pro rodiče.