Hrdličky ve FAJNÉ DÍLNĚ

17.09.2019
FOTO Osmý ročník si zpříjemnil své první dny ve škole návštěvou FAJNE DÍLNY v DOV. Třída 8. A si workshop Modelování z hlíny užila skvěle a každý žák si vyrobil vlastní keramickou misku. Čas zůstal i pro kreativní modelování z hlíny. Výroba stojanu na mobil byl trošku adrenalinovým zážitkem. Žáci si vyzkoušeli práci na pásové pile, kterou ve škole nemáme, ale všichni zvládli řez i opracování dřeva pilníkem na jedničku. „Třešničkou na dortu“ bylo dozdobení stojánku vybraným motivem, který se vypaloval laserovou vypalovačkou. Třetí workshop Základy 3D tisku ukázal, že technika není žádné tajemství a dokáže jednoduše vyrobit komplikované výrobky. Bonusem návštěvy Fajné dílny dne 12. 9. bylo nádherné počasí ve fajném prostředí a všichni jsme si návštěvu užili i díky trpělivým a velmi příjemným lektorům, kteří nás celou dobu provázeli a učili nové zajímavé činnosti. Další den si návštěvu Fajné dílny užila třída 8. B a s úplně stejným bonusem!!! Školní rok jsme zahájili opravdu FAJNĚ, tak doufejme, že celý bude nabitý tak fajnými akcemi, které nás zajímavě učí nové věci. Marie Zaťková