Hrdličky na slavnosti u příležitosti státního svátku

19.11.2019
FOTO V pondělí 18. 11. 2019 se žáci 8. a 9. ročníku Karolína Končeková, Saskie Nováková, Jakub Punz, Boris Starsiak, Radim Bobáček, Kirill Kurmashov, Amélie Jursová a Sofie Krestová zúčastnili slavnostní akce u pomníku obětem zla ve foyer Nové radnice na Prokešově náměstí. Slavnost proběhla velice důstojně za účasti primátora města Ostravy, hejtmana Moravskoslezského kraje, členů politických stran, zástupců Konfederace politických vězňů a dalších významných hostů. Hosté v proslovech zdůraznili důležitost demokracie a nutnost jejího udržování, připomněli odkazy sametové revoluce a hodnoty, kterých si ve svobodné zemi máme vážit.
Účastí na této akci byl zakončen projekt Dny svobody, který od začátku listopadu probíhal v hodinách občanské výchovy a dějepisu. Žáci položili kytici u pomníku, chovali se důstojně a tím skvěle reprezentovali naší školu. Po skončení programu se setkali s primátorem Ostravy panem Tomášem Macurou a panem Leo Žídkem.