Exkurze do podniku Marlenka

01.11.2019
Ve čtvrtek 31. října se třídy 9. A a 9. B zúčastnily exkurze do známého potravinářského podniku Marlenka ve Frýdku-Místku. Součástí exkurze byla ochutnávka výrobků, seznámení s historií podniku, ukázka videí historie a plánů do budoucna, představena byla i ekonomické výsledky podniku. Po skončení jsme se přesunuli na poslední část exkurze, což byla prohlídka výrobních prostor. Podnik Marlenka je na exkurze přizpůsobený, má vybudované zákaznické centrum, odtud se prochází proskleným koridorem v 1. patře a odtud je vidět do výrobní haly.
 
Exkurze byla pro žáky 9. ročníku zvolena záměrně, protože se v tomto období rozhodují, na jakou školu podají přihlášku. Na exkurzi měli možnost vidět práci v potravinářském podniku a zhodnotit si, jaké to je, pracovat v takové profesi. PaedDr. Lenka Pitnerová