Evropský den jazyků na 2. stupni

03.10.2019
Ve čtvrtek 26. 9. 2019 jsme jako již tradičně oslavili na naší škole Evropský den jazyků, na 2. stupni tentokrát projektem „Oslavy a svátky“, který se uskutečnil v rámci hodin cizích jazyků. Přitom šlo o to, že každá jazyková skupina zpracovala ve své hodině formou plakátu jeden svátek, který se v dané zemi slaví – takto vznikly např. anglické, německé či ruské Vánoce, francouzský 14. červenec nebo anglický Den sv. Valentýna. Hotové nápadité plakáty budou zdobit chodby naší školy.

Dne 2. 10. 2019 se potom uskutečnil Den jazyků na Obchodní akademii a VOŠ sociální Karasova. Den byl také oslavou Evropského dne jazyků a byl koncipován jako týmová práce desetičlenných skupin zastupujících jednotlivé ostravské školy.  Náš tým ve složení Vanesa Nechalová, Michal Nechala, Tomáš Cívela, Matyáš Fiedor, Jáchym Kurtin, Kirill Kurmashov, Sebastian Kaloč, Matěj Farny a Hynek Najvert vzorně reprezentoval školu a ukázal své znalosti v angličtině, němčině, francouzštině a ruštině. Žáci také plnili všeobecný test, ve kterém prokazovali své znalosti reálií evropských zemí. Sebastian Kaloč byl úspěšný v jazyce, který se na naší škole nevyučuje, když se mu podařilo získat 1. místo ve španělštině. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v jazykových soutěžích.
 
                                                               Mgr. Petra Trunkátová a Mgr. Renáta Holková