Deváťáci obhájili vítězství na Porubajku

03.05.2022
Deváťáci obhájili vítězství na Porubajku a udělali zlatou tečku za studiem na ZŠ.

V sobotu 30. 4. se v Porubě na Hlavní třídě konal závod horských kol Porubajk.
Pan učitel Klos sestavil dvě družstva. Žáci 4., 5. a sedmého ročníku závodili na trati na 9 kilometrů, která vedla lesoparkem u Myslivny. Pro tyto žáky to byla většinou první závodní zkušenost a svými výsledky se neztratili ani mezi pravidelně závodícími dětmi.
V 11 hodin vyjelo na trať družstvo žáků 9. ročníku, které tvořili žáci Jan Harazim, Matěj Vajda, Přemysl Hastík a pan učitel Klos. Žáci vzorně spolupracovali a přibližně v polovině trati při stoupání na občerstvovací stanici do Pusté Polomi převzali průběžné vedení, které udrželi až do cíle.
A tak se našim cyklistům po roce opět podařilo vystoupat na nejvyšší stupeň a pro školu vyhrát
10 000 Kč.