Cyklistické jaro na Hrdličkách zahájeno Porubajkem

15.05.2019
V sobotu 26. 4. se uskutečnil cyklistický závod Porubajk, který se koná na Hlavní třídě. Tento závod je zároveň první akcí cyklistického jara na Hrdličkách.
Sobotní studené a deštivé počasí nebylo příliš přívětivé, ale to neodradilo 8 dětí ze ZŠ Hrdličky, kteří se včetně pedagogů vydali na startovní čáru závodu Porubajk. V 10 hodin jako první na svůj závod vystartoval pan učitel Klos na trasu 68 km. Poté v 11:00 startovní výstřel uslyšeli tři žáci osmé třídy pod vedením pana učitele Škapy, kteří se vydali na trasu dlouhou 38 km. Hned po nich se v 11:05 na svůj desetikilometrový závod vydali žáci 4. 5. a 6. ročníků, které na start řadila paní zástupkyně Trunkátová.
Všichni závodníci na trati ukázali, že cyklistika jim není cizí a že zúročili dovednosti nabité při společných trénincích a ve zdraví dorazili všichni do cíle.
 
Co je vlastně Cyklistické jaro na Hrdličkách?
V rámci podpory aktivního trávení volného času a prevence vzniku civilizačních chorob jsme se rozhodli uspořádat sérii cyklistických akcí s názvem Cyklistické jaro na Hrdličkách. Celá série bude zahájena 27. 4. závodem Porubajk, na kterém se naší žáci budou účastnit žákovského závodu na 10 km.
Během celého května se žáci devátých tříd budou dopravovat do školních lavic na kole v rámci projektu Do školy na kole. Jejich snahou bude tímto způsobem dopravování najet co nejvíce kilometrů.
6. května budeme na naší škole hostit Josefa Zimovčáka, který je několika násobný mistr ČR v jízdě na vysokém kole a mimo jiné projel na tomto typu kola trať slavné Tour de France. Na Hrdličky zavítá v rámci projektu Na kole dětem.
Po troše teorie se naší žáci budou opět aktivně účastnit série cyklistických závodů s názvem Školní liga. Na tyto závody budou žáci vyjíždět od 16. 5. až do konce června každý čtvrtek po vyučování. Místo konání této akce je v oblasti Landek parku.
Na průběh celého Cyklistického jara bude dohlížet pan učitel Viktor Klos. Rodiče a přátelé školy jsou zváni na všechny závody, kterých se budeme účastnit a mohou tak podpořit naše děti.
Přehled akcí:
27. 4.                     Porubajk             
1. 5. – 31. 5           Do školy na kole
6.5                         Na kole dětem
16.5.                      Školní liga
30.5                       Školní liga
6.6.                        Školní liga
13.6.                      Školní liga
20.6.                      Školní liga