24. ročník Almanachu žákovské poezie

15.06.2022
Slavnostní Křest Almanachu žákovské a studentské poezie se konal 15. června v sále SVČ Ostrčilova. Básně v něm byly zveřejněny čtrnácti našim žákům. Dopolední program měl slavnostní a poetický nádech. Recitovaly se ukázky z Almanachu a Sborníku, hostem byl ostravský herec a písničkář, který zahrál a zazpíval čtyři své písničky na kytaru a samozřejmě nechyběly soutěžní otázky pro všechny diváky. Například se soutěžilo v pangramech, v jazykolamech, ve znalosti rčení a přísloví, také v neologismech. Bylo to opravdu velmi zajímavé. Naši žáci několikrát odpověděli správně a získali odměnu v podobě zápisníků, dřevěných zdobených tužek a dřevěných ostravských koníků. Křest Almanachu zaštituje Statutární město Ostrava.

Foto   ZDE