​Školní liga horských kol

28.06.2019
FOTO  VIDEO-Cyklistické jaro na Hrdličkách Cyklistický závěr školního roku patřil závodům Školní ligy horských kol. Tyto závody se konaly každý čtvrtek odpoledne. První tři termíny byly značně poznamenány chladným a deštivým počasí, ale až na jeden závod (který byl zrušen pořadatelem) jsme se aspoň v symbolickém zastoupení zúčastnili. Poslední červencové termíny jsme však z pohledů počtu žáků vzali více než zodpovědně a tento přístup nám zajistil celkově první místo v hodnocení základních škol.
A jak to celé probíhalo? Každý čtvrtek jsme se v 15:50 sešli před školou, následoval rychlý přesun po vlastní ose podél řeky Odry na ostravský Landek.
V 16:30 jsme již stáli u prezentace a vyzvedávali startovní čísla. Následoval trénink na trati pod taktovkou pana učitele Klose. Trať byla převážně rovinatá. Kousek před cílem však na závodníky čekala poměrně obtížná pasáž v podobě průjezdu okolo starého důlního vlaku.
Jeden, druhý, třetí okruhy a je natrénováno. Nyní je již potřeba připravit se do předstartovního koridoru a počkat na vlastní start.
Z naší školy šli vždy nejdříve na start žáci 4. třídy. Po dojetí tohoto závodu se začali na startu řadit neregistrovaní závodníci z druhého stupně.
Všichni žáci měli v rámci startovného občerstvení v místním bistru, kde dostáli něco sladkého na zub a sklenici domácí limonády.
Okolo 19:00 opět zvedáme kotvy, abychom se okolo půl osmé mohli rozloučit u školy a již individuálně vyrazit ke svým domovům.