​Projekt Příběhy našich sousedů jde do finále.

03.03.2019
Projekt s názvem „Příběhy našich sousedů“ začal na podzim a v těchto týdnech práce na projektu směřuje do finále.
Tým žáků z 8. A – Ondra, Jáchym, Sofie, Fany a Sebastian po celou dobu spolupracuje se svou třídní učitelkou. Postupně absolvovali úvodní seminář, exkurzi, video workshop a pracovali na zadaných úkolech. Hlavní výstup projektu si žáci zvolili sami. Mohlo jít o rozhlasovou reportáž, video nebo psaný či kreslený dokument. V našem případě to je video, na kterém nejvíce pracoval Jáchym.
Náš pamětník je ostravský rodák Edvard Schiffauer, který nyní žije ve Štítině. Jeho životní příběh na první pohled není nijak drastický.  Ale opak je pravdou. Čím víc žáci jeho materiály a vyprávění studovali, tím víc je zřejmé, jak je právě tento příběh v dnešní době silný a důležitý. Prožil věznění v 70. letech a "vychutnal si“ pronásledování StB v době normalizace. Nad to všechno mu ani 90. léta nepřinesla klid, protože zjistil, že je nespravedlivě uvedený v Cibulkových seznamech. Příběh pana Schiffauera jsme pojali jako cestu k hledání pravdy. Natočené video není filmem v pravém slova smyslu. Jsme moc rádi, že po jeho dokončení nám pan Schiffauer napsal: "Za toto video všem velký dík".
 
Práce žáků 8. A ještě nekončí.  Prjekt bude již brzy ukončen veřejnou prezentací.
Osmáci splnili termín odevzdání materiálů, což bylo do konce února. Držme jim pěsti, aby projekt úspěšně zakončili!