​Příběhy našich sousedů

29.01.2020
FOTO Sedmáci a osmáci celé první pololetí průběžně pracují na projektu, sbírají materiály, dobové dokumenty, natáčejí vyprávění svých pamětníků a v posledním týdnu absolvovali nahrávání v rádiu Čas, aby mohli svou práci do konce února odevzdat.
Tým osmáků zpracovává příběh pana Rostislava Sochorce, který byl ve svém životě pronásledován pro své jméno, ale on vždy tvrdě pracoval, vykonal mnoho důležité práce, věrný odkazu svého otce. Sedmáci mají hrdinský příběh paní Šárky Růžkové, která se za 2. světové války obětovala pro svého bratra. Tím to ale neskončilo, protože je moc hodná a pro druhé se obětovala po celý svůj život.
Projekt Příběhy našich sousedů vzniká za podpory porubského úřadu, který spolupracuje s organizací Post Bellum o.p.s., a ta spadá pod Paměť národa. Naši žáci svou prací přispějí do databáze Paměti národa, protože oba příběhy se stanou její součástí. Držme proto mladým dokumentaristům pěsti, aby vše stihli dokončit a odevzdat v termínu.