​Na kole dětem - přednáška Josefa Zimovčáka

28.06.2019
FOTO V pondělí 6.5. naší školu navštívil PAN CYKLISTA Josef Zimovčak. Tento světoznámý sportovec, který je mezi širokou veřejnosti známý zejména kvůli tomu, že absolvuje trasu Tour de France na vysokém kole.
Mezi jeho úspěchy však také patří vítězství na mistrovství světa v Gentu a také nespočet titulů mistra ČR. V neposlední řadě je však také zakladatelem nadačního fondu na Kole Dětem, který přispívá na léčbu onkologických nemocných dětí.
Každý žák, který se účastnil této přednášky přispěl tomuto fondu 30 Kč. Pepa Zimovčák jim za odměnu povyprávěl a také ukázal, jak se jezdí na vysokém kole. Zmínil také odvrácenou stranu cyklistiky z pohledu pádů a zranění. Nakonec vybraným žákům umožnil asistovanou jízdu na vysokém kole.
Žáci byli z této přednášky nadšeni, troška teorie mezi závody Porubajku a Školní ligy horských kol jim určitě neuškodila.